Oczami mężczyzny (nie) idealnego – obnażona prawda

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego spotkał Cię taki, a nie inny los? Chcesz zmienić swoje życie, jednak brak Ci pewności siebie? Myślisz, że Twoje życie nie może się zmienić na lepsze? Błąd! Koniecznie sięgnij po książkę “Oczami mężczyzny (nie)idealnego napisaną przez Rafała Wicjiowskiego.

Obnażona prawda

Problemy w związkach dotyczą wielu osób. Zaniedbanie, zniechęcenie, nuda, rutyna, brak zaufania czy strach przed samotnością. Często ciężko jest sobie poradzić z codziennością, kiedy nie mamy podpory w kimś, kto powinien stać za nami murem. Rafał Wicjiowski w swojej książce obnaża brutalność codziennego życia, z którą nierzadko trzeba się zmierzyć. Książka składa się ze zbioru motywujących do działania lekcji. Nie są to jednak klasyczne porady i typowe głaskanie biednego czytelnika po głowie. Wicijowski stworzył nieoczywisty poradnik, który ma za zadanie pomóc w otworzeniu oczu na to, że naiwne teksty typu „łobuz kocha najmocniej” wcale nie są prawdą.

Książka traktuje o problemach codzienności, takich jak zawody miłosne, namiętności, tęsknota, wielkie uczucia czy obojętność. Poradnik z jednej strony pomaga przetrwać ciężkie momenty i daje nadzieję na to, że kłopoty i niepowodzenia są jedynie stanem przejściowym, który w końcu przeminie. Z drugiej strony daje czytelnikowi przysłowiowego kopniaka do działania, bo wszystko, co nas w życiu spotyka jest w jakimś stopniu konsekwencją naszych wyborów i działań. W związku z tym tylko my sami możemy odmienić swój los, by znowu odzyskać spokój i równowagę duchową.

Proste słowa w mocnym wydaniu

Oczami mężczyzny (nie)idealnego” z pewnością nie należy do klasycznych poradników. Rafał Wicjiowski niejednokrotnie używa mocnych słów, często pojawiają się również wulgaryzmy, co niektórym może przeszkadzać podczas lektury. Można powiedzieć, że autor książki stosuje pewnego rodzaju terapię szokowo-wstrząsową. Przedstawia swojemu odbiorcy na pozór bardzo oczywiste prawdy, których w głębi duszy wszyscy jesteśmy świadomi. Czasem trzeba jednak powiedzieć coś dobitnie, mocno zaznaczyć, ta by przeczytane słowa skłoniły do przemyśleń i zapadły w pamięć.

Rafał Wicijowski w “Oczami mężczyzny (nie)idealnego” posługuje się prostym językiem. Unika zawiłych metafor i podniosłych frazesów. Za sprawą tego książkę czyta się naprawdę dobrze i szybko. Na dobrą sprawę na jej pochłonięcie wystarczy jeden wieczór, ponieważ ciężko się od niej oderwać. Warto jednak zastanowić się nad jej stopniowym dawkowaniu, lekcja po lekcji, tak by zrozumieć prawdziwe przesłanie autora. Jest to poradnik, do którego chce się wracać w każdej chwili zagubienia. Jest to również książka, którą będziemy darzyć ogromną sympatią lub już po przeczytaniu kilku kartek odłożymy w kąt.